Zastosowanie fotografii

zastosowanie fotografii

Niektóre można umieścić w katalogach czy folderach albo na stronach internetowych, a te wielkoformatowe na billboardach i plakatach. Coraz więcej jest interesujących możliwości, jakie zapewnia fotografia, a więc jeśli prowadzimy ośrodek wypoczynkowy, mamy restaurację czy też oferujemy usługi fryzjerskie dla dzieci, to możemy sięgnąć po fotografię 360 stopni.


Fotografia reklamowa musi być przemyślana pod każdym względem i to nieważne, co jest obiektem do uwiecznienia. Tak samo, jeśli fotografowane są mrożonki jak i szlachetne trunki – można to zrobić naprawdę dobrze i tak, aby przemówić do wyobraźni klienta. Chodzi o to, by ludzi zaskoczyć, poprzez manipulację obrazem zwrócić uwagę na kluczowe lub wyróżniające elementy, podkreślić wyjątkowość, ekskluzywność i wszelkie walory. Czasem zdjęcia robi się tylko po to, aby wywołać skandal w myśl zasady – „nie ważne co, ważne że mówią”.

Czasami fotografia ma za zadanie portretować rzeczywistość, ale tak nie jest w przypadku zdjęć służących do celów promocyjnych. One zawsze pokazują zdecydowanie piękniejszą stronę życia i danego produktu. Jeśli jest to jedzenie, to jest pięknie podane i spożywane w wykwintnym gronie, a jeśli maszyna, to z pewnością gdzieś obok kręci się atrakcyjna, skąpo ubrana kobieta. To wszystko są oczywiste rzeczy, o których każdy wie i chyba już nikogo to nie dziwi i nie powoduje zaskoczenia o ile tylko ma coś wspólnego jednak z rzeczywistością, a nie jest totalną fikcją.

Tym, na co należy zwrócić uwagę, jest znalezienie takiego fotografa, który cieszy się dobrą renomą i którego znajdujące się w portfolio zdjęcia faktycznie do nas przemawiają i spełniają nasze oczekiwania.