Kawa na różne sposoby

kawaMała czarna ma wielu fanów. Wielu ludzi nie wyobraża sobie bez niej dnia. Piją ja nie tylko niskociśnieniowcy. Rano i popołudniu, samemu i dla towarzystwa – kawa jest obecna niemalże na każdym kroku. Nic więc dziwnego, iż sporo ludzi przykłada duża uwagę do jej parzenia. Nie każdego zadowoli bowiem zwykły czarny napój. Co raz więcej osób decyduje się na eksperymenty kawowe.

Jak przyrządzić pyszną kawę

Nie musimy być bowiem ekspertem w kuchni, by móc przyrządzić pyszną kawę w nieco inny niż zwykle sposób. W jaki sposób wzbogacić smak czarnego napoju? Najprostszym sposobem jest dodanie do niej kropli aromatów, takich jak do ciast. Są one łatwo dostępne w niewielkich buteleczkach. Waniliowy, pomarańczowym czy nawet rumowy z cała pewnością odmieni smak naszej kawy. Należy jednak uważać, aby nie dodać go zbyt wiele. Wówczas napój nie będzie nadawał się do spożycia. Podobnie rzecz ma się z cynamonem.

Kawa taka ma właściwości pobudzające. To świetny pomysł przed większym wysiłkiem umysłowym. Kawę smakową możemy parzyć normalnie, lub też w kafetierze. To niewielkie i proste urządzenie w kształcie czajniczka jest dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

Dodatki do kawy

Nie należy do drogich. Dzięki niemu natomiast nie będziemy zmuszeni do bawienia się z fusami. Co jeszcze można dodać do kawy? Ciekawym pomysłem są goździki i imbir. Świetnie sprawdzają się szczególnie w mroźne dni. Napój z ich dodatkiem ma właściwości rozgrzewające. Wielu amatorów ma także kawa kokosowa, cytrynowa, lub też z dodatkiem syropu klonowego czy kardamonu.

kawa mrożonaNieco bardziej skomplikowane jest przygotowanie kawy mrożonej. Niezbędny jest w tym wypadku shaker. Kawę rozpuszczalną parzymy w niewielkiej ilości wrzątku, a następnie dodajemy mleko, zimną wodę, bądź nawet lody i wszystko mieszamy. Jeżeli słodzimy, cukier należy dodać na samym początku – w przeciwnym razie się nie rozpuści. Do takiej kawy świetnie pasuje bita śmietana, posypka czekoladowa czy nawet rodzynki.

Można również dodać odrobinę dżemu czy też syropów owocowych. Picie kawy nie musi być więc nudne. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Więcej na temat kawy znajdziesz tutaj