Dlaczego Kraków powinien być siedzibą Twojej firmy?

firma w krakowie

Własna firma daje poczucie niezależności, otwiera nowe możliwości do rozwoju kariery i podnosi poczucie własnej wartości. Chociaż prowadzenie biznesu wiąże się z dużo większą ilością obowiązków i wymaga ogromnych pokładów samodyscypliny, to z pewnością jest też źródłem satysfakcji, szczególnie, jeśli w wybranej branży uda się osiągnąć sukces. Szczęściu trzeba pomagać, a tą pomocą będzie prowadzenie biznesu w mieście, które słynie z infrastruktury sprzyjającej przedsiębiorcom – w Krakowie.

Ułatwienia dla przedsiębiorców w Krakowie

Kraków to jedna z największych stolic wojewódzkich i chociaż w niektórych aspektach ustępuje miejsca innym miastom, to w jednym ma nad nimi przewagę – jest bardzo atrakcyjnym miejscem, w którym warto założyć i prowadzić swoją działalność gospodarczą. Kraków stanowi ośrodek usług dla biznesu – to właśnie w tym mieście prężnie działa około 160 firm, których podstawowym zadaniem jest wspieranie nowoczesnych i innowacyjnych przedsiębiorców. Rynek jest nasycony, pomimo to nowe firmy powstają każdego dnia, a kolejni przedsiębiorcy realizują tutaj swoje marzenia i plany biznesowe. W tych planach wspierają ich odbiorcy usług – inni przedsiębiorcy, którzy ciągle poszukują nowych rozwiązań, mających ułatwić im prowadzenie własnej firmy.

Kraków jest też jednym z najlepiej usytuowanych miast pod względem komunikacyjnym. W świecie, w którym coraz więcej spraw można załatwić przez internet, niektórzy przedsiębiorcy swoją szansę upatrują w osobistych spotkaniach i rozmowach z kontrahentami oraz w szybkich i niezakłóconych dostawach towarów. Ich osobiste zaangażowanie wymaga korzystania z dróg komunikacyjnych, a te w Krakowie są zorganizowane niemal perfekcyjnie. Kraków jest węzłem komunikacyjnym Małopolski, dlatego przedsiębiorcy mogą swobodnie i szybko podróżować niemal każdym rodzajem transportu do dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej na : http://www.budrem.pl/aktualnosci/artykul&id=135

Kraków miastem na miarę europejskich i światowych stolic

Kraków słynie ze swoich zabytków i bogatej, burzliwej historii, dzięki czemu staje się miejscem, do którego rok rocznie przybywają miliony turystów. To dobry znak dla przedsiębiorców, którzy swoją szansę upatrują w branży turystycznej lub w sektorze usług dla turystyki. Stale rośnie oferta deweloperów, posiadających lokale usługowe w atrakcyjnych lokalizacjach na sprzedaż lub wynajem – jeden z nich może się stać podstawą do stworzenia udanego biznesu.

Każda nowo powstała firma potrzebuje swojej siedziby. Od tego, jaki lokal użytkowy zostanie zagospodarowany na siedzibę i miejsce prowadzenia firmy, zależy w dużej mierze jej sukces. Wielu przedsiębiorców poszukuje więc lokali położonych w strategicznych dla wybranej branży miejscach. Mały pub na dużym, nowym osiedlu, ekskluzywna restauracja na krakowskim rynku, studio tatuażu lub niewielki sklep z artykułami hand-made – dla każdej z tych firm w Krakowie znajdzie się odpowiedni lokal użytkowy. Dodatkowo, przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług biura nieruchomości, które zawodowo zajmuje się wyszukiwaniem atrakcyjnych lokali usługowych na potrzeby firm.